wikileaks-news
Понедельник, 22.10.2018, 11:41
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная Каталог статейРегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [161]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 12
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Лісопаркова: короткі висновки

Комісія з вивчення забудови Лісопаркової публікує короткі підсумки своєї діяльності. Відразу обмовимося: повний звіт — із фотографіями та копіями документів — журналісти зможуть отримати на прес-конференції, проведення якої заплановано на 3 липня.

Просимо вибачення за канцеляризми й тавтологію. При роботі з офіційними документами (хоча «за допомогою» органів влади доступ вдалося отримати далеко не до всіх, до яких хотілося) інакше не можна.

Отже, 29 січня 2015 року секретар Кіровоградської міськради Іван Марковський створив своїм розпорядженням комісію «З вивчення питань передачі земельних ділянок у власність або користування громадянам і юридичним особам та здійснення будівництва». До неї увійшли 18 осіб — 9 представників громадськості, редактор Новин Кіровоградщини, 3 депутати міськради, 4 посадові особи міськради та Держземагентства й 1 член виконкому. Протягом роботи комісії в її складі з'явився ще один активіст, а посадові особи міськради та Держземагентства, а також два депутати жодного разу не були присутні на засіданнях.

 

Читайте також: Перемагає «Дружба»

 

Заради отримання необхідної інформації комісія направила понад 50 офіційних звернень до різних органів влади. Документи у відповідь надавалися неохоче, але все ж таки вдалося досягти певних результатів.

Що порушували

Існує низка нормативних актів, що забороняють будівництво в Лісопарковій зоні. Нижче — про документи, до яких комісія отримала доступ.

12 вересня 2000 року міськрада затвердила своїм рішенням (№627) Генеральний план забудови Кіровограда. У ньому чітко виділені зони забудови, відпочинку, промислові та зелені. Розробник генплану — Український державний інститут проектування міст «Діпромісто» — не позначив перспективну забудову Лісопаркової. Більше того, ця територія визначена як зелена зона з багаторічними насадженнями.

Після затвердження генплану міськрада вирішила розробити довгострокову і науково обґрунтовану програму охорони навколишнього середовища Кіровограда, зокрема з питань «охорони та раціонального використання земель, озеленення територій, збереження і розвитку об'єктів природно-заповідного фонду міста». Згідно з цією програмою, територія в районі вулиць Лісопаркової і Московської, а також проїзду Підлісного вважається Лісопарком.

16 березня 2007 року рішенням виконкому №390 затверджено список земельних ділянок, які віднесені до «природно-заповідного фонду, земель іншого природоохоронного призначення та резервних територій об'єктів нового зеленого утворення». Пункт 3 доповнення до рішення — перелік лісопарків міста, серед них — лісопарк «Сосновий» праворуч від вулиці Московської (128,9 гектара).

19 червня 2009 року обласна рада рішенням №721 визначила територію в районі вулиці Лісопаркової такою, що «входить до природно-заповідного фонду місцевого значення». Додатково «Зелений сосновий масив» в районі вулиці Лісопаркової названий ландшафтним заказником.

 

Читайте також: Ларін: Лісопаркову почали забудовувати, як тільки в Кіровограді змінилася влада

 

Напевно, є ще документи, які прямо або побічно забороняють забудову найбільшої зеленої зони обласного центру. Цілком імовірно, що членів комісії просто позбавили можливості з ними попрацювати, щось приховавши, а на якийсь запит відповівши банальною відпискою. Але й вищенаведені дають чітке розуміння: зведення садиб в лісопарковій зоні — незаконне.

Як має бути

Відповідно до статті 118 Земельного кодексу України, зацікавлені в одержанні у власність земельної ділянки громадяни — для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд, ведення садівництва тощо — повинні подати заяву до міськради, вказавши бажані розміри, орієнтовну площу ділянки і мету використання.

Міськрада розглядає заяву і в разі відповідності категорії земель (для будівництва — землі житлової та громадської забудови, садівництва — землі сільськогосподарського призначення) приймає рішення про видачу дозволу на розробку проекту відведення ділянки.

 

Читайте також: Забудова біля Котячого ока: хто винен і що робити?

 

Потім розробник проекту виконує геодезичну зйомку місцевості, уточнює категорію земель, отримує в органі земельних ресурсів умови відведення та, власне, починає розробку.

Готовий проект погоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронними, санітарно-епідеміологічними та архітектурними установами й подається на розгляд міськради. Тільки тоді депутати можуть прийняти рішення про передачу земельної ділянки у власність.

Як порушували

Рішення сесії Кіровоградської міськради №1525 від 6 листопада 2008 року «Про затвердження проекту землеустрою про відведення земельної ділянки громадянці Мішиній Н. А. та іншим по провулку Виноградному». Проект розроблений на підставі рішення виконкому №1596 від 8 грудня 2005 року, в якому не вказано, за рахунок якої саме категорії земель відводиться ділянка. Крім того, в проекті немає заяви про надання земельної ділянки, плану відведення та інформації про укладення державної землевпорядної експертизи. Немає і узгодження з інститутом «Діпромісто».

Крім того, в преамбулі рішення міськради №1525 сказано про «відведення земельної ділянки в оренду», а в результативній частині мова йде вже про «передачу земель у власність».

Рішення сесії Кіровоградської міськради №1548 від 6 листопада 2008 року. Цим документом депутати затвердили містобудівне обґрунтування внесення змін до Генерального плану: змінити цільове призначення земель в районі проїзду Підлісний під індивідуальну забудову. Прокуратура оскаржила це рішення в суді. Спочатку міськрада заперечувала позов, а 1 серпня 2011 року в ході судового засідання визнала його. Зараз справа знаходиться в апеляційному суді, й, відповідно до частини 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, визнання позовних вимог є підставою для задоволення позову.

Рішення сесії Кіровоградської міськради №1560 від 6 листопада 2008 року. Зміна цільового призначення земель все в тому ж районі та затвердження проектів землеустрою 57 громадянам. Це рішення скасовано в судовому порядку (постанова суду від 4 травня 2011 року).

 

Читайте також: Комісію, яка займається розслідуванням забудови Лісопаркової, не допускають до архівних документів

 

Рішення сесії Кіровоградської міськради №491 від 28 квітня 2011 року. На підставі згаданого вище рішення облради №721 (про ландшафтний заказник) міськрада вирішила дати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо визначення меж природно-заповідного фонду в районі вулиці Лісопаркової. Фахівці державного підприємства «Кіровоградський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» визначили площу заказника в 43,7 гектара, а в рішенні облради №721 вона вказана як 30 гектарів. У зв'язку з цією розбіжністю роботи з виготовлення проекту припинені, зводити цифри до якогось спільного знаменника ніхто не став.

Хто порушував

Комісія встановила прізвища кількох чиновників, причетних до забудови Лісопаркової. Це (посади вказані на момент проставлення дозвільного автографа під тим чи іншим документом про будівництво):

- головний архітектор Кіровограда Григорій Литвин;
- начальник Кіровоградського міського управління земельних ресурсів Сергій Максименко;
- начальник відділення Державного управління охорони навколишнього середовища в Кіровоградській області Юрій Сисак;
- та інші (прізвища всіх «героїв» представники комісії назвуть на прес-конференції, яка, нагадаємо, відбудеться орієнтовно 3 липня).

Що пропонує комісія

Завершити роботи з виготовлення проекту землеустрою з ландшафтного заказнику, при цьому помилково зазначену площу в 30 гектарів замінити на 43,7 гектара.

Міськрада має скасувати своє рішення №1548, позов за яким визнала.

Посадові особи, причетні до забудови Лісопаркової, повинні бути притягнуті до відповідальності.

Міськраді необхідно оприлюднити матеріали генерального плану, а також інформацію про депутатів, які голосували за роздачу земельних ділянок в Лісопаркової.

Всі матеріали, отримані та проаналізовані комісією, вона передасть до Генеральної прокуратури України та Антикорупційне бюро.

Андрій Лисенко

Категория: Мои статьи | Добавил: sokil (24.06.2015)
Просмотров: 171 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2018
    Конструктор сайтов - uCoz